سیستم تعادلی بدن
سیستم تعادلی بدن
ده نشانه نیاز کودک به کاردرمانگر
ده نشانه نیاز کودک به کاردرمانگر

آشنایی با والدین هلیکوپتری؟!

والدین هلیکوپتری

والدین هلیکوپتری

✨ والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟

🚁 والدین هلیکوپتری در اصل به پدرها و مادرانی گفته می‌شود كه به‌شدت خود را درگیر زندگی كودكان خود می‌كنند و اجازه انجام هیچ كاری را به آنها نمی‌دهند.

🚁 در واقع این والدین درست مانند یك هلی‌كوپتر اطراف فرزند خود پرواز می‌كنند، همواره او را زیر نظر دارند و با بروز هر مشكلی سریعا خودشان را به محل حادثه می‌رسانند.

🚁 از آنجایی كه این بچه‌ها در دوران كودكی اجازه امتحان كردن بسیاری از بازی‌ها و سرگرمی‌ها را نداشته اند، با رسیدن به دوره نوجوانی و جوانی شخصیتی عقده‌ای یا دستو پا چلفتی یا افراطی از خود نشان می‌دهند.

🚁 تقریبا ۲۰ درصد از كودكان دارای والدین هلیکوپتری هستند كه البته تعداد دختران بیشتر از پسران است. توجه بیش از اندازه والدین به دانش‌آموزان حس مسئولیت‌پذیری آنها را نابود می‌كند.

🚁 در عوض این نتایج در كودكانی كه آزادی و استقلال بیشتری در خانه داشتند، كاملا برعكس بود و آنها امید بیشتری به زندگی آینده خود داشتند.

والدین هلیکوپتری

والدین هلیکوپتری

🚁 چه بلایی سر این نوع مادران می‌آید؟

درصد زیادی از این زنان به افسردگی دچار شده اند.
تقریبا یک چهارم مادران به‌ شدت از وظیفه نگهداری از فرزندان خسته می‌شوند و این طور تصور می‌كنند كه آنها نمی‌توانند مادر خوبی باشند.

🚁 این نوع مادران زندگی را فدای بچه میکنند و از مسافرت و تفریح با دوستانشان خودداری میکنند. و در آخر احساس اسیری به انها دست میدهد

🚁 استرس و نگرانی از خصوصیات اصلی مادران هلی‌كوپتری است، زیرا آنها همیشه باید خود را جای فرزندشان بگذارند و همه مسئولیت‌های او را انجام دهند.

⛔️ پدر و مادرهای هلكوپتري، باید انتظار آینده‌ای فاجعه‌بار را بكشند.⛔️

[تعداد: 6   میانگین: 5/5]
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.