بیش فعالی در کودکان پیش دبستانی
بیش فعالی در کودکان پیش دبستانی
آرتروگریپوزیس
آرتروگریپوزیس (Arthrogryposis)

آیا فرزند من توانمند است

آیا فرزند من توانمند است

آیا فرزند من توانمند است

⭕️ آیا فرزند من توانمند است ⁉️

💢 به راستی چه چیزی اهمیت بیشتری دارد تا شما خیالتان تا حدودی نسبت به کودکتان راحت باشد؛ شاید بگویید هوش… ولی خیر اصلا اینگونه نیست .

⭐️ همه کودکان برای داشتن زندگی شاد و موفق می بایست از شش گروه اصلی مهارتهای زیر برخوردار باشند . البته بدیهی است که کیفیت این مهارتها به تناسب سن متفاوت خواهد شد اما وجود این مهارتها الزامی است. بنابراین اگر دوست دارید فرزندتان زندگی خوبی داشته باشد ، به تقویت و رشد این مهارتها بسیار توجه کنید.

1️⃣ مهارتهای حرکتی درشت : استفاده از گروه بزرگي از عضلات براي نشستن, ايستادن, راه رفتن, دويدن و غيره. حفظ تعادل و تغيير وضعيت.

2️⃣ مهارتهای حرکتی ظريف : استفاده از دستها و انگشتان تا بتواند بخورد, نقاشي كند, لباس بپوشد, بازي كند, بنويسد و كارهاي بسيار ديگري را انجام دهد.

3️⃣ مهارتهای کلامی : صحبت كردن ، برقراری ارتباط از طريق زبان بدن و ادا و اشاره, تعامل و درك آنچه كه ديگران مي گويند و ادای پاسخ و عکس العمل مناسب طوری که دیگران متوجه شوند.

آیا فرزند من توانمند است

آیا فرزند من توانمند است

4️⃣ مهارتهای شناختی : مهارتهاي تفكر شامل يادگيري, درك,‌حل مسأله, استدلال و يادآوري.

5️⃣ مهارتهای رفتاری : بروز رفتارهای صحیح بر اساس موقعیتهای متفاوت ، توانایی کنترل هیجانات و احساسات، توانایی قانون پذیری و داشتن سلوکی متعادل و موجه در شرایط متفاوت .

6️⃣ مهارتهای اجتماعي : تعامل با ديگران, داشتن روابط با خانواده, دوستان و معلمان, مشاركت و پاسخ به احساسات ديگران.

❌ چقدر خوب است که از طریق یک ارزیابی جامع نزد کاردرمانگران از صحت و کیفیت این مهارتها در فرزندمان آگاه شویم تا اگر چنانچه اشکالاتی هم وجود دارد با درمان به موقع از بروز مشکلات و اختلالات پیشگیری نماییم.

مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.