از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم
قلقلک دادن بچه‌ها
چرا قلقلک دادن بچه‌ها کار خطرناکیست؟
اختلال خوردن در کودکان
اختلال خوردن در کودکان

از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

🍏 از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

⭕️عملكرد نیمکره چپ

➖ کنترل حرکات سمت راست بدن
➖ انجام محاسبات و اعمال ریاضی
➖ انجام استدلال های منطقی و تحلیلی
➖ کنترل قدرت بیان و زبان و تکلم
➖ حافظه کوتاه مدت
➖ پردازش جزئیات

⭕️ عملكرد نیمکره راست

➖ کنترل حرکات سمت چپ بدن
➖ ایجاد هماهنگی در گفتار و آهنگ کلام
➖ قابلیت حافظه بلند مدت
➖درک موسیقی
➖کنترل زبان بدن
➖ قابلیت انجام حرکات موزون
➖ استدلال شهودی
➖ کل نگری
➖کنترل برخی از احساسات
➖ بخاطر سپردن تصاویر
➖ درک منظور و معانی نهفته
➖ حفظ تعادل فیزیکی
➖ قیاس
➖ خلاقیت

از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

🔍همانطور که می بینید ما به هر دو نیمکره برای یک زندگی خوب و موفق نیازمندیم؛ اما متاسفانه نیمکره راست ما مورد کم لطفی قرار گرفته و کمتر به فکر تقویت نیمکره راست بوده ایم.

⬅️ نیمکره راست دارای قابلیت های بسیار زیادی است که بعلت عدم آگاهی ما از این قابلیت ها،خودمان را دست کم می گیریم و شاید حتی به ذهنمان خطور نکند که ما بتوانیم کارهای بزرگی در زندگی انجام دهیم.

⬅️ بسیاری از دانشمندان،مخترعان، ثروتمندان و انسانهای موفق،استفاده درست و مناسبی از هر دو نیمکره بخصوص نیمکره راست کرده اند. لئوناردو داوینچی (به اعتقاد بعضی ها نابغه ترین فرد تاریخ بشریت)مظهر استفاده کامل از هر دو نیمکره مغز می باشد

➖ استدلال منطقی و ریاضی وار یا به اصطلاح فرموله شده نیز از راه های سنتی یادگیری می باشد.
یادگیری در فرمت اگر و اماها،قاعده ها، مقید شدن بیش از حد به بایدها و نبایدها.
➖آموزش فقط از طریق نیمکره #چپ صرفا برای مدت کوتاهی ما را به مهارت می رساند؛آن هم با کیفیتی پایین تر از آن چیزی که واقعا می توانیم.

🍎 استفاده از نیمکره راست در یادگیری،همیشه برای ما ماندگارتر و لذتبخش تر بوده است.
شاید شما همین الان شعری را که از دوران کودکی حفظ کرده اید بخاطر داشته باشید یا بعضی از آهنگ هایی که گوش کرده اید و یا مثلا تصویری از مکانی که در کودکی به آنجا رفته اید.

🍎 نیمکره راست،اطلاعاتی را که ماهیت نیمکره راستی دارند مانند تصویر،آهنگ کلام،موسیقی،قیاس و… بخوبی در حافظه بلندمدت ما ثبت می کند و حتی هر زمان که ما نیاز به آن داریم به کمک ما می آید و با تداعی کردن آن تصویر،صدا یا موسیقی تمام آن مطلب را بخاطر ما می آورد.

➖ امروزه از تصاویر خلاقانه در تبلیغات استفاده می شود که از دو عنصر #تصویر و #خلاقیت برای بخاطر سپردن دائمی آن تبلیغ بخوبی بهره می برند.

➖ خب حالا که با گوشه ای از توانمندی های نیمکره راست آشنا شدید،بهتر است از این به بعد سعی کنید برای بخاطر سپاری دائمی،طوری مطالب را یاد بگیرید که از نیمکره راست هم بخوبی استفاده کنید.

➖ نحوه استفاده از آن بستگی به روحیات و خصوصیات كودك دارد و اینکه کدامیک از عناصر مغز راست یا نیمکر راست بیشتر به كودك کمک می کند. البته پیشنهاد ما این است که تمام قابلیت ها و عناصر نیمکره راستی را تقویت کنید،شاید یکی از آنها که هنوز دست نخورده باقی مانده،تحول بزرگی در یادگیری كودك انجام دهد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.