افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان
اختلال پردازش شنیداری
اختلال پردازش شنیداری
اسباب بازی برای کودکان اوتیسم

اسباب بازی برای کودکان اوتیسم

انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودکان اوتیسم نقش موثری در تقویت فرآیند سازگاری اجتماعی و برقراری روابط مفید با دیگران دارد. کودکان اوتیسم بازی را صرفا برای لذت بردن از آن انجام می دهند 

معرفی چند مورد از اسباب بازی برای کودکان اوتیسم

 

آینه اتاق بچه

یکی از مهم ترین اسباب بازی برای کودکان اوتیسم مجموعه ای از آینه های مقاوم در طرح های مربع، دایره و مثلث است، که می توان آن ها را بر روی کف یا دیوار نصب کرد. این آینه ها برای اتاق کودک و بازی های حسی ایده آل هستند. می توان با پاک کننده های غیر ساینده یا مواد شوینده خفیف به راحتی آن ها را تمیز کرد.

 

آینه اتاق بچه

آینه اتاق بچه

 

دستبند کودک

این دستبند آجری شکل راه حلی امن را برای نیاز جوییدن کودک شما ارائه می دهد. مواد نرم و مرغوب پلاستیکی آن باعث شده، تا به راحتی قابل گرفتن و خارج کردن از مچ دست باشد. از آن جایی که دستبند در مچ دست بسته می شود، گزینه ای مناسب برای همه رده های سنی می باشد.

 

دستبند کودک

دستبند کودک

 

توپ شفاف

یکی دیگر اسباب بازی های مناسب برای کودکان اوتیسم توپ های شفاف می باشد. به دلیل شفافیت این توپ ها می توانید توپ های کوچک درون آن ها را که بسیار سرگرم کننده هستند، مشاهده کنید و صدای زنگ توپ ها را گوش دهید. این توپ ها برای فعالیت های گروهی نیز مناسب هستند.

 

توپ شفاف

توپ شفاف

شن جادویی

این ماده که مانند شن و ماسه ساحلی مرطوب است، به هر شکلی که می توانید تصور کنید، فرم می گیرد. شن جادویی هرگز خشک نمی شود و پس از هر بار بازی می توان آن را دوباره استفاده کرد. این شن ها غیر سمی هستند و می توانید آن را پخته و به یک ماسه سنگ جامد تبدیل کنید.

 

شن جادویی

شن جادویی

 

عروسک ها

با کمک این عروسک ها، احساسات مختلف را به کودکتان آموزش دهید. برای او توضیح دهید، که هر چهره به چه دلیل می تواند به وجود آید و هر احساس نشانگر چیست.

از او بخواهید که احساسات خود را با نشان دادن چهره مربوط به شما ابراز کند. هر شخصیت دارای چهره ای دو طرفه، با بیان متفاوت در هر طرف است. با کمک عروسک ها، برای کودکتان داستان تعریف کنید، تا احساسات را به درستی درک و به خاطر بسپارد.

 

عروسک ها

عروسک ها

 

کفپوش مایع رنگی

کفپوش رنگی اتاق کودک جزء شگفت انگیز ترین اسباب بازی برای کودکان اوتیسم است. هر یک از این کاشی های منحصر به فرد با رنگ و مایع پر شده و یک نمایش شگفت انگیز از حباب ها، جریان ها و ترکیب های رنگی است.

 

کفپوش مایع رنگی

کفپوش مایع رنگی

این بازی، کودک را تشویق به اکتشافات حسی می کند و برای اتاق بازی، اتاق نشیمن و یا هر جایی که می خواهید فضا را برای کودکتان شاد کنید مناسب است.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *