حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی
کرم گوش
کرم گوش !
فلج مغزی هیپوتونیک در کودکان
فلج مغزی هیپوتونیک در کودکان

حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی

حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی

حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی

⭕️فواید حمایت های دیداری برای کودکان اتیسمی

🍏حمایت های دیداری به چه معنا می باشد ؟

حمایت های دیداری راههای غیر کلامی برای کودکان مبتلا به طيف اتیسم می باشد که برای برقرار ی ارتباط با آنها و رفع نیاز های آنها استفاده می شود .

یک کودک مبتلا به اتیسم به دلایل مختلفی از حمایت های دیداری سود می جوید . یک کودک بدون کلام می تواند از یک سیستم مبادله تصویر (پکس) برای برقراری ارتباط برای رفع نیاز هایش استفاده نماید .

🍏چگونه حمایت های بصری به کودک مبتلا به اتیسم کمک می نماید

حمایت های بصری می تواند به کودکان مبتلا به اتیسم کمک نماید تا شیوه های ارتباط را از طریق دیداری به جای شنوایی کسب نماید . اکثر کودکان مبتلا به اتیسم یاد گیرنده های دیداری به جای شنیداری می باشند . مرکز توسعه و معلولیت دانشگاه نیو مکزیکو می گوید استفاده از اطلاعات بصری برای کودکان مبتلا به اتیسم که تمایل به برقراری ارتباط می باشند بسیار مهم است و سرخوردگی را در آنها کاهش می دهد .
مرکز همچنین ذکر کرد پردازش زبانی سریع برای کودکان مبتلا به اتیسم دشوار می باشد به همین خاطر است که بسیاری از والدین کودکان مبتلا به اتیسم بار ها و بار ها عبارت های خود را تکرار میکنند با این حال زمانی که ما اطلاعات را به صورت تصویری به آنها ارایه می دهیم آنها در پردازش دچار مشکل نمی شوند.

حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی

حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی

⭕️اهمیت کمک های دیداری برای کودکان مبتلا به اتیسم

🍏کمک های بصری به کودکان مبتلا به اتیسم کمک می نماید تا با محیط اطراف ارتباط برقرار نمایند و نیاز های خود را بیان نمایند. همچنین حمایت های دیداری به کودکان مبتلا به اتیسم کمک می نماید تا با اطرافیان خود ارتباط برقرار نمایند.
خانواده هایی که تلاش می کردند تا فرزندانشان نیاز های خود را بگویند ، فرزندان آنها در معرض سو تغذیه قرار می گرفتند . با استفاده از حمایت های دیداری کودکان مبتلا به اتیسم یاد می گرفتند چگونه نیاز های خود را بیان کنند. همچنین یاد می گرفتند چگونه ایده ها وخواسته های خود را به نحوی که قبلا نمی توانستند بیان کنند.

🍏کمک های ارتباطی به کودکان اتیسم برای شرکت در زندگی اجتماعی کمک می نماید . هر روش ترجیحی برای ارتباط منحصر به فرد خواهد بود . بعضی از کودکان به کارتهای تصویری به خوبی پاسخ می دهند در حالی که فیلم ها یا تصایر دیجیتالی به برخی دیگر از آنها کمک می نماید . کمک های ارتباطی می تواند همراه با نیاز های فرزند شما تغییر کند . مهم است که توجه داشته باشیم وسایل ارتباطی بصری برای جلوگیری از صحبت کردن کودکان استفاده نمی شود در عوض به کودک کمک می شود تا مبانی ارتباط کلامی را تشکیل دهد .
🍏براي اطلاعات بيشتر از يك كارشناس كاردرمانی كمك بگيريد

Points
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.