سوالات متداول از کاردرمانی اسلامشهر

سوالات متداول از کاردرمانی اسلامشهر ( باران )

 

سوالات متداول از کاردرمانی اسلامشهر

سوالات متداول از کاردرمانی اسلامشهر

 

روزها و ساعات کاری مرکز کاردرمانی باران به چه صورت است؟

ساعات کاری مرکز از شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹:۰۰ صبح الی ۲۱:۰۰ شب بصورت یکسره میباشد , جمعه و تعطیلات رسمی تعطیل میباشد

روال ویزیت در مرکز چگونه است ؟

به شما در ابتدا با وقت قبلی که از منشی می گیرید وقت ارزیابی داده می شود ( دقت نمایید بدون وقت قبلی امکان ویزیت کودک شما وجود ندارد )

در بخش کاردرمانی ، آموزش ذهنی و یکپارچگی حسی ( S.I ) جلسه اول توسط مسئول کلینیک و در بخش گفتار درمانی توسط مسول بخش گفتار درمانی عموماً ارزیابی انجام می شود و اینکه آیا کودک شما به توانبخشی نیاز دارد یا خیر و تعداد جلسات مورد نیاز و درمانگران و بخش مورد نیاز مشخص می شود و بعد از آن جلسات درمان مشخص شده و طبق زمان و روزهای هماهنگ شده با منشی به مرکز مراجعه خواهید داشت .

در اولین مراجعه ( روز ارزیابی ) چه چیزهایی باید همراه داشته باشیم ؟

در روز ارزیابی باید برگه ارجاع پزشک به مرکز (در صورت داشتن) ، همچنین کلیه مدارک پزشکی بیمار که مرتبط با بیماری اوست و وسایل شخصی مورد نیاز بیمار را به همراه داشته باشید.

بعد از ارزیابی اولیه اگر قرار به انجام برنامه توانبخشی در مرکز باشد به شما بروشوری داده خواهد شد که اطلاعات لازم و قوانین و مقررات مرکز در آن ذکر شده است.

رزرو نوبت ویزیت بعد از ارزیابی اولیه در مرکز به چه صورت است ؟

بعد از ارزیابی اولیه و مشخص شدن تعداد جلسات درمان در هفته، پذیرش در ابتدا بصورت هفتگی به شما نوبت دهی می کند

بعد از چندین جلسه مراجعه منظم به مرکز، بعد از هماهنگی با شما نوبتها برای بیماران بصورت فصلی رزرو خواهد شد لذا امکان جابجایی نوبتها در هر زمان از جانب مرکز خواهد بود که قبل از آن با شما هماهنگ خواهد شد. ( لازم به ذکر است جابجایی نوبتها صرفاً جهت وقت دهی بهتر به کلیه بیماران خواهد بود )

آیا برای درمان در مرکز توانبخشی باران می توان از خدمات بیمه استفاده کرد ؟

مرکز توانبخشی باران کاملاً خصوصی است و با بیمه طرف قرار داد نمی باشد، در صورتیکه بیمه شما هزینه خدمات توانبخشی ( کاردرمانی، گفتاردرمانی،…) را پوشش دهد، می توان برای شما گواهی صادر کرد تا بتوانید هزینه های درمانتان را از بیمه دریافت کنید.

چه نوع اسپیلنت هایی در مرکز توانبخشی باران ساخته می شود ؟

پس از ارزیابی بیمار و تشخیص برای استفاده از اسپیلنت، در صورتی که نوع عارضه به گونه ای باشد که بتوان با جنس ” اورفیت ” اسپیلنت ساخت، به همکاران ارتوپد فنی ارجاع داده خواهد شد.

تفاوت اسپیلنت های ساخته شده با ” اورفیت ” بر انواع دیگر چیست ؟

بدلیل استقامت کم و خاصیت انعطاف پذیری اورفیت، در بعضی موارد قابل استفاده می باشد که البته این خاصیت گاهی مزیت نیز محسوب می شود چرا که بیمار می تواند حین استفاده ازاسپیلنت از عضو مورد نظر فعالیت بگیرد. 

بیشتر برای کودکان قابل استفاده می باشد. – اورفیت نمی تواند فشار زیادی را تحمل کند لذا برای مشکلات مختصر می توان با اورفیت اسپیلنت ساخت. 

قابل شستشو و ضد حساسیت می باشد. 

قابل استفاده بروی زخمهای باز و سوختگی ها می باشد. 

بدلیل سبک بودن اورفیت و سهولت در استفاده، بیمار میتواند مدت زمان زیادی در روز از اسپیلنت خود استفاده کند.

آیا امکان این وجود دارد که توانبخشی کودک خود را در مرکز دیگری انجام دهم و کودک خود را صرفا جهت توانبخشی شناختی به مرکز باران بیاورم ؟

بله ، این امکان کاملا وجود دارد . از آنجایی که این تجهیزات هزینه و دانش خاص خود را می طلبد منطقی است که هر کلینیکی بر روی این مساله تمرکز نماید و سیاست های کاری خاص خود را پیش ببرد

این امکان در مرکز توانبخشی اسلامشهر وجود دارد که مراجع علاوه بر دریافت خدمات توانبخشی خود در سایر مراکز به صورت بهره مندی خاص از خدمات توانبخشی شناختی حداقل ۲ روز در هفته به این مرکز مراجعه نماید