بخش کاردرمانی
بخش کاردرمانی کودکان و بزرگسالان
بخش گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان
بخش گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان

فرق بیش فعالی و بازیگوشی

فرق بیش فعالی و بازیگوشی

فرق بیش فعالی و بازیگوشی

فرق بیش فعالی و بازیگوشی کودکان را نمی توان با یک نگاه سطحی و غیر متخصصانه فهمید ، پس در مورد تشخیص اینکه کودک شما بیش فعال است به نظریات اطرافیان اکتفا نکنید .

ما در مقاله ای جدا به طور کامل به موضوع بیش فعالی کودکان پرداخته ایم که مطالعه آن را به والدین تاکید می کنیم .

اکثر کودکان به هنگام بازی شیطنت هایی دارند ، سر و صدا می کنند و به نوعی هیجانات کنترل نشده ای دارند که ممکن است والدین را به این فکر بیندازند که آیا کودک ما بیش فعال است ؟

بیش فعالی یک اختلال روانی است که اگر به موقع تشخیص داده نشود و اقدام به درمان نگردد ، صدمات جبران ناپذیری به آینده کودک شما وارد می شود .

می پرسید چرا ؟ چون کودک بیش فعال تمام انرژی خود را صرف کارهای خطرناک و بیفایده می کند و دیگر انرژی برای یادگیری ندارد . اگر این روند ادامه داشته باشد در زمینه تحصیل و انجام تکالیف هم با مشکل مواجه می شود .

مهمترین علائم بیش فعالی کودکان

  • تحرک زیاد و نامتناسب با محیط
  • نداشتن صبر و تحمل برای رسیدن به خواسته‌ها
  • انجام فعالیت‌های تخریبی و خرابکاری
  • پرخاشگری
  • بد‌خوابی
  • دائم در حال دویدن و بالا و پایین پریدن هستند

تمام شیطنت ها و بازیگوشی ها در کودکان نشانگر بیش فعالی در کودک نیست . کودکان بازیگوش معمولا پر انرژی هستند و بیشتر خانواده ها به دلایل شنیدن بیش فعالی به اکثر کودکان بازیگوش و شیطون به اشتباه برچسب بیش فعالی میزنند .

 

فرق بیش فعالی و بازیگوشی

فرق بیش فعالی و بازیگوشی

 

اگر کودک بیش فعال را زیرنظربگیرید هر دقیقه اسباب بازی خود را عوض می کند ، به راهنمایی والدین اعتنایی ندارند انگار که صدای والدین را نمی شنوند . اینها همه از بی دقتی و عدم تمرکز کودکان بیش فعا ناشی می شود .

تمام کارهای کودکان بیش فعال پرسر و صدا است و مرتبا حرکت می کنند و رعایت نوبت برای آنها سخت است در حالیکه کودکان بازیگوش با اینکه سر و صدای زیادی دارند ولی رفتارشان بیمارگونه و نابهنجار نیست .

اگر می خواهید به یقین برسید تنها راه نظر متخصص درمانگر بیش فعالی است . مرکز درمان بیش فعالی اسلامشهر ( باران ) با داشتن کادری متخصص و تجربه چندین ساله می تواند خیال شما والدین عزیز را در مورد تشخیص بیش فعالی کودکتان راحت کند .

در صورتی که مشخص شد کودک شما بیش فعال است ، پروسه درمان و مشاوره آغاز می شود و آموزش های لازم به والدین در مورد برخورد صحیح با کودک بیش فعال ، داده می شود .

Points
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *