حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی
حمایت های دیداری برای کودکان اوتیسمی
تاخیر گفتار در کودکان
تاخیر گفتار در کودکان

فلج مغزی هیپوتونیک در کودکان

فلج مغزی هیپوتونیک در کودکان

فلج مغزی هیپوتونیک در کودکان

فلج مغزی هیپوتونیک در کودکان – آنچه شما باید بدانید:

✅ فلج مغزی هایپوتونی نوعی از فلج مغزی است که موجب میشود کودک عضلاتی نرم و شلی داشته باشد. همچنین بعنوان ضعف عضلانی نیز شناخته میشود.

و این عضلات “شل” می تواند حرکات روزمره را دشوار و همچنین خسته کننده کند این باعث می شود بسیاری از بچه ها در CP هیپوتیونی برای رسیدن به مراحل رشدی (خزنده، ایستاده و غیره) آهسته تر از همتایان خود باشند.

✅اگرچه تن عضلانی پایین، ضعف به نظر می رسد ،با این حال تمام تاکید وقت درمانی روی افزایش قدرت عضلانی ، فقط وقت را تلف میکند به همین دلیل است که عضله تغییر نمی کند.
فقط به خاطر داشته باشید که فرزند شما فاقد ثبات است، نه قدرت.
✅مهم است که کودک شما در سن نوجوانی و کودکی درمان مورد نیاز، مانند درمان کاردرمانی و فعالیت های حرکت درمانی، را دریافت کند

🔎تفاوت های کودکان هایپونون (شل) و هایپرتون (سفت) بصورت اختصار :
هاپوتون = اندام شل +تون عضلانی پایین+ایستادن به سختی+بی ثباتی
هاپرتون = اندام سفت+تون عضلانی بالا+حرکت دهی سخت اندام ها+سفتی و گرفتگی عضلانی

🔮علل فلج مغزی هایپوتونیک چیست؟

فلج مغزی هیپوتونیک به علت توسعه مغزی غیرطبیعی یا آسیب مغزی ایجاد می شود و این آسیب به طور خاص ، آسیب اغلب در مخچه یافت می شود.

📌گزینه های درمان برای فلج مغزی هیپوتونی چیست؟

همراه با کاردرمانی مداوم ، گزینه موثر و کمک کننده استفاده از بریس یا اسپلینت میباشد. اسپلینت بهمراه کفش طبی موجب میشود پا در راستای صحیح و مناسب قرار گیرد و ثبات خیلی خوبی برای یادگیری و افزایش مهارت راه رفتن ایجاد میکند.

تاکید ویژه کاردرمانی روی ایجاد ثبات در مفصل های اندام ها و همچنین افزایش کنترل حرکتی است. کودکتن هاپوتون نیز مانند دیگر انواع فلج مغزی باید تا حد امکان مراحل رشدی را طی کنند (سینه خیز ، نشستن ، چهاردست و پا ، دو زانو ، ایستادن ، راه رفتن) ولی گاهی اوقات در برخی از این کودکان بعضی از این مراحل ناکامل باقی میماند و باید مراحل بعدی را آغاز کرد.
بهبود برخی از رفلکس های مناسب همچون پاراشوت (استفاده از دست هایش برای جلوگیری از آسیب هنگام عدم تعادل یا افتادن) و همچنین تقویت رابطه میان سر و گردن با تنه کودک برای هماهنگی بیشتر جهت حرکت هدفمندانه تر و … از دیگر اقدامات و آموزش های کاردرمانگر به کودک و خانواده است.

Points
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.