قوانین روانی گفتار کودکان
برنامه قوانین روانی گفتار کودکان
بالا رفتن از پله ضرر دارد یا پایین آمدن از آن؟
بالا رفتن از پله ضرر دارد یا پایین آمدن از آن؟

مشکلات رفتاری در کودکان اتیسم

مشکلات رفتاری در کودکان اتیسم

مشکلات رفتاری در کودکان اتیسم

📝  مشکلات رفتاری در کودکان اتیسم

🌀 بیشتر افراد فکر می کنند دو واژه تنتروم (Tantrum) و ملتدون (Meltdown) به یک معنی است ( در فارسی هم با عنوان قشقرق معنا می شوند).

🌀 در واقع این دو پدیده بسیار به یک یکدیگر شبیه هستند به خصوص وقتی شما شاهد این پدیده ها در کودک اتیسم می شوید.

🌀 اما برای بچه هایی که مبتلا به مشکلات پردازش حسی هستند یا دچار فقدان خودکنترلی هستند, ملتدون (Meltdown) با تنتروم ( Tantrum) بسیار متفاوت هستند.

🌀 دانستن تفاوت بین این دو واکنش می تواند در هرچه بهتر حمایت کردن از کودک مبتلا به اتیسم کارساز باشد.

🌀 تنتروم چیست ؟

🌀 تنتروم طغیانی از خشم است که زمانی اتفاق می افتد که کودک تلاش می کند چیزی را که می خواهد یا به آن نیاز دارد را به دست بیاورد.

🌀 بعضی کودکان بر اثر پیامدهای یادگیری و توجهات زیاد, مستعد داشتن تنتروم های بیشتری می شوند.

🌀 علاوه بر اینها بعضی از کودکان هم تکانشی هستند و در نگه داشتن هیجاناتشان در لحظه مشکل دارند, این افراد ممکن است به سرعت عصبانی شوند و از کوره در بروند.

🌀 ممکن است کودک برای اینکه نتوانسته در بازی اول شود دچار تنتروم شود یا کودکی که از توجه مادرش به خواهر کوچک ترش ناراحت می شود و نیاز به توجه دارد.

🌀 جیغ کشدن, حمله کردن و گریه شاید برای کودک راه مناسبی برای بیان احساساتش نباشد ولی او به دلیل خاصی این کارها را انجام می دهد و بر روی رفتار خود تا حدودی کنترل دارد.

🌀 کودک شما ممکن است در میانه قشقرق یا تنتروم به شما نگاه کند تا ببیند آیا در حال مشاهده او هستید و اگر شما متوجه او باشید دوباره قشقرق به پا کردن خود را ادامه خواهد داد.

🌀 تنتروم معمولا وقتی کودک به خواسته اش می رسد یا وقتی که متوجه می شود که با این رفتار به خواسته اش نخواهد رسید قطع می شود.

منبع:understood.org

[تعداد: 4   میانگین: 5/5]
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.