انگشت ماشه ای
انگشت ماشه ای یا trigger finger
هفت نشانه ضربه مغزی
هفت نشانه ضربه مغزی

میوتیسم چیست؟

میوتیسم چیست؟

میوتیسم چیست؟

آشنایی با بیماری میوتیسم یا خاموشی انتخابی؟

میوتیسم معمولا در دوران کودکی اتفاق می افتد. کودک دارای میوتیسم انتخابی در برخی شرایط معین مانند مدرسه صحبت نمی کند، اما در زمان های دیگر مانند خانه و یا با دوستان، صحبت می کند،

✅بیماری میوتیسم(Mutism)/خاموشی انتخابی چیست؟

بیماری خاموشی انتخابی اغلب در قبل از سن ۵ سالگی ظاهر می شود. که معمولا برای اولین بار از زمانی که کودک به مدرسه می رود نظر را جلب می کند.

میوتیسم

✅علائم و نشانه های mutism انتخابی چه هستند؟

🔻علائم به شرح زیر است:

شکست مداوم هنگام صحبت در موقعیتهای اجتماعی خاص (که در آن انتظار خاصی برای صحبت کردن می رود، از جمله در مدرسه) علی رغم صحبت کردن در موقعیت های دیگر.

صحبت نکردن، در مدرسه، کار و روابط اجتماعی تداخل ایجاد می کند.حداقل ۱ ماه طول می کشد (به ماه اول مدرسه محدود نمی شود).شکست در سخن گفتن به دلیل عدم آگاهی و یا عدم راحتی با زبان گفتاری مورد نیاز در موقعیت اجتماعی اجتماعی نیست.موتیسم به علت اختلال ارتباطی ایجاد نمی شود (به عنوان مثال، لکنت زبان). و همچنین به طور انحصاری در اختلالات نافذ رشد (PDD)، اسکیزوفرنی، یا سایر اختلالات روانی، رخ نمی دهد.

✅کودکان دارای mutism انتخابی ممکن است علائم زیر را نشان دهند:

🔺اختلال اضطرابی
(به عنوان مثال، ترس از اجتماع)کم رویی بیش از حدترس از خجالت اجتماعي و انزواي اجتماعی و گوشه گیری

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.