بخش توانبخشی شناختی
بخش توانبخشی شناختی CRT
کاردرمانی ذهنی
کاردرمانی ذهنی

پرچم قرمز یا red flag چیست

پرچم قرمز یا red flag

پرچم قرمز یا red flag

پرچم قرمز یا red flag چیست ؟ خانواده ها بعد از دیدن چه علائمی باید به متخصصین مراجعه کنند

پرچم قرمز یا red flag یک مرجع سریع برای غربالگری سال های اول رشد برای شروع  کاردرمانی کودکان میباشد

پرچم قرمز یا red flag یک مرجع راهنمایی سریع است که برای کمک به  کاردرمانگران (در سال های اولیه حرفه ای آنان) در تصمیم گیری برای ارائه خدمات اضافی طراحی شده است. این دستورالعمل یک ابزار تشخیصی یا غربالگری رسمی نیست.

اطلاعات موجود در «پرچم قرمز در کودکان، از بدو تولد تا شش سالگی» (این راهنما) به عنوان یک سرویس عمومی ارائه شده است. اگر چه برای اطمینان از صحت مطالب تلاش زیادی انجام شده است، هیچ تضمینی (به طور شفاهی یا ضمنی)، در مورد دقت، قابلیت اطمینان و یا کامل بودن اطلاعات موجود در این سند ارائه نشده است. اطلاعات موجود در این سند بدون هیچ ضمانت یا شرایطی، تنها بر اساس «شواهد موجود» ارائه شده است.

این سند جایگزین مشاوره یا درمان توسط افرادی که برای ارزیابی درست رشد و تکامل کودکان (از بدو تولد تا شش سالگی) آموزش دیده اند، نیست. اگر چه، ممکن است این سند در تعیین زمان مراجعه به کاردرمانی کودکان برای مشاوره یا درمان مفید باشد، نباید از این سند برای تشخیص یا درمان محدودیت های تکاملی یا سایر نیازهای مراقبت بهداشتی استفاده شود.

 

پرچم قرمز یا red flag

پرچم قرمز یا red flag

 

منظور از «پرچم قرمز یا red flag» چیست؟

پرچم های قرمز، یک مرجع راهنمایی سریع برای متخصصان دوره آغازین است. می توان از این راهنما به همراه یک ابزار غربالگری معتبر، مانند غربال های رشد منطقه ای نیپسینگ (غربال نیپسینگ ) یا پرسشنامه سنی ومرحله ای(ASQ) استفاده کرد.

پرچم های قرمز به تشریح طیف وسیعی از شاخص ها یا حوزه های کاربردی رایج در نظارت بر رشد کودک سالم، و همچنین مشکلات بالقوه برای رشد کودک می پردازد. همچنین، در تعیین زمان و محل مراجعه برای مشاوره بیشتر، ارزیابی رسمی و درمان به والدین کمک می کند.

چه کسی باید از «پرچم قرمز یا red flag» استفاده کند؟

این راهنمای مرجع سریع به منظور استفاده شده در هر شغلی که با کودکان جوان و خانواده های آنان در ارتباط است، ارائه شده است. دردانش پایه رشد کودک سالم در نظر گرفته می شود. پرچم های قرمز در تشخیص زمانی که سلامت یا نقاط عطف رشد یک کودک در معرض خطر قرار گرفته است به پرسنل کمک می کند و زنگ هشدار نیاز به تحقیقات منظم بیشتر را به صدا درمی آورد.

نحوه استفاده از این راهنما

این راهنما یک مرجع سریع به رشد کودک از جوانب مختلف توجه دارد وهر حوزه از بدو تولد تا شش سالگی (برخلاف ابزارهای غربالگری که تنها به جنبه خاصی از حوزه های گسترده رشد کودک و در یک سن خاص توجه دارند)را بررسی می کند. 
پرچم های قرمز امکان بررسی و درک بهتر حوزه در زنجیره ای خارج از حوزه تجربه و تخصص را برای کلیه متخصصان فراهم می آورد. این افزایش آگاهی در درک بهتر زمان و مکان مراجعه برای انجام بررسی های بیشتر یا درمان به متخصصان کمک خواهد کرد.

از پرچم های قرمز به همراه ابزارهای غربالگری مانند غربال های رشد منطقه ای نیپسینگ یا پرسشنامه سنی و مرحله ای (ASQ) و به منظور بررسی نقاط عطف رشد و مشکلات موجود در یک حوزه یا شاخص خاص استفاده کنید. برخی اطلاعات متقابلا به دیگر حوزه ها، مانند گفتگو با شنوایی، اشاره دارند تا در پیگیری سوأل یا احساسات درونی به غربالگر کمک کنند.

اگر کودکان نقاط عطف سنی خود را نشان ندهند، به تحقیقات بیشتری نیاز است. در صورت استفاده از غربال های رشد منطقه ای نیپسینگ، به یاد داشته باشید که ابزار غربالگری باید به تناسب سن تنظیم شوند.

بنابراین، انتظار می رود بسیاری از کودکان با آن سن مشخص در انجام مهارت های مورد بررسی در هر غربال مسلط باشند. چنانچه بیش از یک پاسخ منفی وجود داشته باشد، برای ارزیابی بیشتر به متخصص کاردرمانی مراجعه نمایید.

اگر چنین به نظر برسد که کودکی به بررسی از جوانب مختلف نیاز دارد، غربالگران به مراجعه به مراکزی که امکان هماهنگ نمودن یک فرآیند ارزیابی جامع و مشترک را فراهم می نمایند، تشویق می شوند.
لطفا در صورت وجود هرگونه نگرانی در مورد وضعیت کودک با شماره های زیر تماس بگیرید

 

تلفن : ۵۶۸۳۰۶۸۷  _ ۵۶۸۳۴۰۲۶ 

موبایل : ۰۹۳۹۱۲۳۵۹۷۶

 

Points
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *