سندرم ادوارد یا تريزومي 18
سندرم ادوارد یا تريزومي 18
دیستروفی عضلانی
دیستروفی عضلانی

پیشگیری از اوتیسم در بارداری

پیشگیری از اوتیسم در بارداری

پیشگیری از اوتیسم در بارداری

پیشگیری از اوتیسم در بارداری و تعذیه سالم 

اوتیسم چیست ؟

اوتیسم یک نارسایی ذهنی بوده که عموما در بچه ها ظاهر شده و در ارتباط با اطرافیان اختلالاتی ایجاد می کند شایع ترین این اختلالات عبارتند از : مشکلات تکلم ، انجام رفتارهای پرتکرار و . . .

دلیل اصلی اوتیسم در بارداری

کمبود میزان آهن باعث کم خونی در مادر و جنین خواهد شد و معمولا مسئله کم خونی در۵۰ درصد مادران و نوزادان ظاهر می شود و بهترین راه مقابله با آن استفاده از مکمل های آهن می باشد .

از نظر پزشکان متخصص زنان و زایمان، می توان گفت کمبود آهن در سال های اولیه زندگی باعث بروز اشکال در توانایی ذهنی و تکمیل مهارت های ارتباطی و کلامی خواهد شد.

پیشگیری از اوتیسم در بارداری

پیشگیری از اوتیسم در بارداری

تغذیه سالم و پیشگیری از اوتیسم در بارداری

بانوان جوانی که قصد دارند در آینده مادر فرزندانی سالم و با انرژی شوند باید از سال‌ها قبل ذخیره مواد ضروری بدن خود را غنی کنند.
در کنار داشتن رژیم غذایی سالم شامل انواع میوه و سبزیجات تازه، پروتئین‌های گیاهی و حیوانی کم چرب، مواد لبنی، دانه‌های آجیل، شکلات تلخ، روغن زیتون، قارچ و نوشیدن آب و دم نوش‌های گیاهی، چون چای سبز به میزان کافی، با مکمل‌های ویتامینی زیر نظر پزشک می توان از مبتلا شدن نوزاد به اوتیسم جلوگیری کرد
داروهای ضد افسردگی در حاملگی

داروهای ضد افسردگی در حاملگی

مصرف داروهای ضد افسردگی در حاملگی احتمال اوتیسم در کودک را افزایش می دهد.

🔺بین شش تا ۱۰ درصد زنان باردار داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند.

👈مطالعه جدید نشان می دهد استفاده از داروهای ضد افسردگی در دوره بارداری، احتمال ابتلای کودک به بیماری اوتیسم را ۸۷ درصد افزایش می دهد.

🔺پژوهشگران دانشگاه مونترال داده های بیش از ۱۴۵ هزار مورد بارداری را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که داروها خطر اوتیسم را به شدت بالا می برد.

🔺یکی از آنها گفت: “هنوز روشن نیست چه عواملی موجب بیماری می شود، اما مطالعات نشان داده است که هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی می تواند نقش داشته باشد.

🔺استفاده از داروهای ضد افسردگی در جریان ماه های دوم و سوم بارداری خطر ظاهر شدن عوارض اوتیسم تا ۷ سالگی را تقریبا دو برابر می کند” مخصوصا اگر مادر از داروهای “بازدارنده‌های بازجذب سروتونین” نظیر فلوکستین استفاده کند.

🔺یافته ها، که در نشریه پزشکی جاما منتشر شده است، می تواند بازتاب های عمیق داشته باشد زیرا بین شش تا ۱۰ درصد زنان باردار داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند.

🔺بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، افسردگی می تواند تا ۲۰۲۰ به دومین عامل مرگ منجر شود و تجویز داروهای ضد افسردگی احتمالا تا مدت ها ادامه خواهد یافت.

مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.