چرا قلقلک دادن بچه‌ها کار خطرناکیست؟
بازی خیالی یا وانمود سازی در کودکان
بازی خیالی یا وانمود سازی در کودکان
از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم
از نيمكره راستمان بيشتر استفاده كنيم

چرا قلقلک دادن بچه‌ها کار خطرناکیست؟

قلقلک دادن بچه‌ها

قلقلک دادن بچه‌ها

چرا قلقلک دادن بچه‌ها کار خطرناکیست؟

قلقلک دادن بچه‌ها بیشتر بد است تا خوب

_ اینکه کودک می‌خندد به این معنی نیست که از قلقلک شما لذت می‌برد
بچه‌ها، مخصوصا آن‌هایی که حساس‌تر و اصطلاحا قلقلکی‌ترند، وقتی قلقلک داده می‌شوند نمی‌توانند نخندند، در حالی که کاملا از آن متنفرند.
در مطالعه‌ای که در سال ۱۹۹۷ در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، دانشمندان دریافتند احساساتی که هنگام قلقلک دادن ایجاد می‌شود، مشابه همان احساساتی نیست که در فرد هنگام خندیدن به یک جوک خنده دار ایجاد می‌شود.قلقلک فقط تصویری اشتباه از خندیدن ارائه می‌دهد.

_ قلقلک دادن راهی برای نشان دادن سلطه است
کسی که قلقلک داده می‌شود، کنترل خودش را از دست می‌دهد.
این جدال برای به دست آوردن کنترل می‌تواند برای کودک تحقیرآمیز باشد و خاطرات ناخوشایندی در ذهن او به جا بگذارد که تمام عمر با او خواهد بود.

به گفته‌ی دانشمندان، قلقلک دادن می‌تواند به خوبی و کاملا، نوعی از تسلط و چیرگی باشد و خندیدنی که ایجاد می‌کند، شیوه‌ای تکاملی برای نشان دادن تسلیم و مطیع شدن است.

پدر و مادر این مسئولیت را دارند که به کودک خود از همان سنین پایین یاد بدهند، کنترل و اجازه‌ی بدنش، فقط و فقط دست خودش است. کودک باید یاد بداند که بدنش قابل احترام و حریم شخصی اوست تا اگر زمانی در شرایطی قرار گرفت که در معرض سوء استفاده بود بتواند فورا این را تشخیص بدهد.

قلقلک دادن بچه‌ها

قلقلک دادن بچه‌ها

_ در گذشته‌های دور، از قلقلک برای شکنجه‌ی افراد استفاده می‌شد
زمانی در چین و ژاپن، قلقلک شیوه‌ای برای مجازات و شکنجه‌ی اشراف بود، زیرا هیچ ردی به جا نمی‌گذاشت و فرد قربانی فورا به حالت عادی خود برمی‌گشت.

_ کودک ممکن است نتواند به شما بگوید دست از قلقلک دادنش بردارید
قلقلک می‌تواند خنده‌های غیرقابل کنترلی ایجاد کند که به سختی متوقف می‌شوند. خنده در اثر قلقلک‌های مداوم می‌تواند به حدی برسد که فردی که قلقلک داده می‌شود نه بتواند به درستی نفس بکشد و نه بتواند بگوید که در موقعیت خوبی نیست.

ماساژ کودکان

ماساژ کودکان

_ بچه‌ها ماساژ گرفتن را خیلی دوست دارند.
ماساژ نوزادان می‌تواند آن‌ها را آرام کند، به وزن گرفتن‌ شان کمک کند و دمای بدن‌ شان را تنظیم نماید. می‌توانید تکنیک‌های ماساژ کودک را فرا بگیرید و کودک‌ تان را با یکی دو قطره لوسیون معمولی یا یک عصاره گیاهی ماساژ دهید.

اگر هدف‌ تان این است که با کمی تحرک بدنی، با کودک بازی و تفریح کنید، قایم موشک، لی لی، بازی تعادل (از کودک بخواهید روی یک خط مستقیم راه برود، موزیک هم می‌توانید پخش کنید)، گرگم به هوا، توپ در سبد، بولینگ و یا هر بازی مبتکرانه‌ای که کودک‌تان می‌پسندد، فعالیت‌های خوبی هستند.
مهم این است که کودک شما، کسی باشد که بازی و شیوه‌ی لمس بدنش را کنترل می‌کند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.