وادار کردن کودک برای غذا خوردن
وادار کردن کودک برای غذا خوردن
توجه مشترک و کودکان دارای اوتیسم
توجه مشترک و کودکان دارای اوتیسم

کمک گربه به کودک مبتلا به اوتیسم

کمک گربه به کودک مبتلا به اوتیسم

کمک گربه به کودک مبتلا به اوتیسم

چگونه گربه ها می توانند به کودکان مبتلا به اتیسم کمک کنند تا اجتماعی تر شوند.

کمک گربه به کودک مبتلا به اوتیسم

گربه ها دوست داشتنی و زیبا هستند . اما آنچه اکثر مردم نمی دانند این است که حیوانات خزدارمی توانند به کودکان اتیسم کمک نمایند تا مهارت های اجتماعی خود را بهبود ببخشند . گربه ها با ارایه محبت و توجه به روابط سالم با کودکان ارتباط خوبی برقرار می کنند .

والدین دارای فرزند اتیسم ممکن است مایل نباشند که فرزندشان یک سگ داشته باشد زیرا ممکن است سگها برای آنها یک چالش باشد .از طرف دیگر گربه ها یک جایگزین به شمار می روند .داشتن حیوانات خانگی بچه های شما را قادر می سازد تا مهارت های بین فردی آنها و تعامل اجتماعی آنها بهبود یابد استفاده از گربه باعث تحولاتی در رشد عاطفی کودکان مبتلا به اتیسم می شود .
تحقیقات انجام شده نشان می دهد کودکانی که حیوانات خانگی دارند مهارت های اجتماعی شان در مقایسه با کودکانی که هرگز مسوولیت نگهداری حیوان خانگی را نداشته اند بهبود یافته است .
گربه ها و مهارت های اجتماعی کودکان مبتلا به اتیسم
این دوستان خزدار در بهبود مهارت های اجتماعی افراد مبتلا به اتیسم کمک می کنند .
در این جا روش هایی وجود دارد که گربه ها می توانند به زندگی اجتماعی فرزند شما کمک کنند.

همدلی و شفقت را آموزش دهید

کودکانی که مبتلا به اتیسم هستند در فهم سر نخ های اجتماعی دچار مشکل هستند تعامل با یک بچه گربه به خصوص در سنین پایین مانند پنج سالگی به کودکان کمک می کند تا نه تنها برای حیوان خانگی شفقت نشان دهند بلکه به دیگران نیز شفقت کنند .مسوولیت مراقبت از حیوانات خانگی این امکان را به آنها می دهد تا احساسات دیگران را درک کنند.
اضطراب را تسکین دهید
کودکان مبتلا به اوتیسم فعالیتهای روزمره را به روشی بی نظیر مشاهده و تفسیر می کنند ، که باعث می شود آنها مستعد اضطراب و استرس شوند. بازی و تغذیه با بچه گربه به کودک کمک می کند تا حتی در مواردی که می تواند اضطراب ایجاد کند ، آرام بمانند با این حال ، حتما نژاد مناسب برای فرزند خود انتخاب کنید .

کمک گربه به کودک مبتلا به اوتیسم

کمک گربه به کودک مبتلا به اوتیسم

ارتباطات آسانتر
اوتیسم می تواند باعث شود که بعضی اوقات افراد احساس انزوا کنند ، زیرا درک مطالب اجتماعی برای فرد سخت تر می شود. گربه ها فاقد سر نخ های اجتماعی هستند و عاشق محبت هستند. ارتباط با یک موجود اجتماعی دیگر ، آسایش را برای کودکانی که با اوتیسم زندگی می کنند ، فراهم می کند. رابطه ایجاد شده با حیوان خانگی پایه و اساس ایجاد روابط اجتماعی با دیگران را فراهم می کند.
به سرکوب علائم اوتیسم در کودکان کمک کنید

علائم اوتیسم مانند عدم برقراری تماس چشمی و احساس اضطراب در جمعیت می تواند هنگام ارتباط با گربه ها کاهش یابد کودکانی که مبتلا به اوتیسم هستند و دارای حیوان خانگی اند رفتارهای اجتماعی بهتری مانند معرفی خود و پاسخ به سؤالات را نشان می دهند. زیرا آنها وقت خود را برای صحبت با حیوان خانگی می گذرانند.

ایجاد اعتماد به نفس

کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است در تعامل با افراد مختلف راحت نباشند و باعث شود احساس انزوا کنند. با این حال ، یک گربه آنها را حتی در شرایطی که روحیه بدی دارند ، همراهی می کند واین احساس اعتماد به نفس و عزت نفس آنها را بالا می برد و به آنها این امکان را می دهد تا در ارتباطات اجتماعی احساس اطمینان کنند.

اگر نمی دانید چگونه به کودک مبتلا به اوتیسم کمک کنید ، می توانید برای او یک بچه گربه تهیه کنید ،حیوانات خانگی قضاوت نمی کنند و آنها شنوندگان خوبی هستند. این به کودک کمک می کند مهارت های اجتماعی را در مقابل حیوان خانگی خود تمرین کند بدون اینکه خجالت بکشد و باعث ایجاد اعتماد به نفس در آنها شود و کودک می تواند در محیط های اجتماعی و همسالان خود به خوبی تعامل برقرار کند .

گربه ها به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می کنند تا با آموزش همدلی و خودمختاری ، مهارت های اجتماعی خود را بهبود بخشند. از آنجا که حیوانات اهلی انگیزه های پنهانی ندارند و تغییر خلق و خوی را تجربه نمی کنند ، می توانند به بچه ها کمک کنند که با احساسات خود کنار بیایند و دیگران را تحمل کنند. تعامل کودکان مبتلا به اوتیسم با گربه ها در سنین پایین باعث می شود که اعتماد به نفس آنها افزایش یابد ، هنگامی که تصمیم دارید گربه ای را برای کودک خود بخرید ، به یاد داشته باشید نژاد محبت آمیز را انتخاب کنید.

[تعداد: 11   میانگین:  4.9/5]
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *