تقویت گفتار کودک
تقویت گفتار کودک
تقویت مهارتهای گفتاری در کودکان
تقویت مهارتهای گفتاری در کودکان
9 مهارت والدین موفق

9 مهارت والدین موفق

در این مقاله شما را با ۹ مهارت والدین موفق با مشکلات توانبخشی آشنا خواهیم کرد

اگر دوست دارید والدین موفقی باشید با ما همراه باشید تا با ۹ مهارت والدین موفق آشنا شوید

۱ _ مشکل کودکانتان را بپذیرید

وقت و انرژی زیادی را صرف شنیدن و دیدن اطلاعات و افراد اغواگر خواهید کرد و به فرسایش روحی فراخوان خواهید داد. از طرفی فرصت کمک مناسب به کودک را از دست خواهید داد.

۲ _ انگیزه داشته باشید و انگیزه بدهید

موفقیت در درمان طولانی مدت توانبخشی بدون داشتن انگیزه ممکن نیست. منابع انگیزه بخشی برای خودتان پیدا کنید و اگر همسر یا فرزندتان هم در طول مسیر خسته و ناامید شد با هم از این منابع انگیزه بخش استفاده کنید. برای بسیاری از والدين دیدن کودکان کم توان موفق گزینه خوبی است!

۳ _ تسهیل گر باشيد نه انجام دهنده و محدودکننده

قسمت اعظمی از رشد حسی، حرکتی، توانبخشی شناختی و اجتماعی کودکتان به تقابل مستقیم او با محیط اطراف بستگی دارد. به جای سعی در پوشش نقاط ضعفش به او کمک کنید کشف کند با وجود این محدودیتها چگونه می تواند موثر و مستقل باشد

۴ _ در پیگیری برنامه های درمان منظم باشید

نظم جزء جدا نشدنی هر موفقیتی است. در توانبخشی به دلیل مهارت محور بودن ، اهمیت آن بسیار بیشتر است. اگر اهل نظم نیستید توفیقی چندانی نخواهید داشت!

۵ _ گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی

فراز و نشیب های توانبخشی و رشد کودک اگر همراه با صبر و طومانینه نباشد و منجر به قطع و رها کردن فرایند درمان شود، کودک را متضرر خواهد کرد.

۶ – ۱۶۸ساعت تمرین هوشمندانه

والدین هوشیار از کوچکترین فرصت های روزمره برای خلق موقعیت یادگیری و تمرین برای کودکشان استفاده می کنند و دنبال فرصت و مکان خاصی نیستند.

9 مهارت والدین موفق

9 مهارت والدین موفق

۷ _ کمک گرفتن، مهارتی بی بدیل!

خود کمک گرفتن، یک مهارت است. برای حفظ پویایی روانی و جسمی خودتان از اطرافیان و شبکه اجتماعی خود برای پیشبرد برنامه درمانی کودکتان استفاده کنید.

۸ _ برای بازیابی خودتان برنامه داشته باشید

داشتن کودک با مشکلات رشدی بسیار انرژی شما را می گیرد. برای بازیابی انرژی جسمی و روانی خودتان برنامه داشته باشید؛ حتی گاهی بدون حضور خود کودک!

۹ _ به پیشرفتهای کوچک اهمیت دهید

پیشرفت های بزرگ حاصل جمع کوچک ها هستند؟ برجسته کردن موفقیت های کوچک کودک از سوی تیم درمان و خانواده زمینه افزایش اعتماد بنفس و حفظ همکاری کودک را فراهم می کند.

Points
مرکز توانبخشی باران
مرکز توانبخشی باران
این مرکز در سال ۱۳۸۳ با تلاش دکتر جواد نژادی تاسیس شد , فعالیت مرکز توانبخشی باران در زمینه های ( بیش فعالی , گفتاردرمانی , کاردرمانی , مفاهیم بینایی , اختلال یادگیری , اوتیسم , نوروفیدبک , آزمون های شناختی , توانبخشی شناختی و … ) میباشد

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.